Open Y (8.x-0.4) - en to sv translation catalogue (149 entries)

en: Forms
sv: Formulär

en: Home
sv: Hem

en: Title
sv: Titel

en: Images
sv: Bilder

en: Previous
sv: Föregående

en: Next
sv: Nästa

en: select
sv: välj

en: Delete
sv: Radera

en: Content
sv: Innehåll

en: Type
sv: Typ

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Description
sv: Beskrivning

en: On
sv: På

en: Overview
sv: Översikt

en: Edit
sv: Redigera

en: Date
sv: Datum

en: Size
sv: Storlek

en: Search
sv: Sök

en: Reset
sv: Återställ

en: Link
sv: Länk

en: Image
sv: Bild

en: Category
sv: Kategori

en: Name
sv: Namn

en: Go to previous page
sv: Gå till föregående sida

en: Go to next page
sv: Gå till nästa sida

en: Label
sv: Etikett

en: Preview
sv: Förhandsgranska

en: Help
sv: Hjälp

en: Summary
sv: Sammanfattning

en: Sunday
sv: söndag

en: Monday
sv: måndag

en: Tuesday
sv: tisdag

en: Wednesday
sv: onsdag

en: Thursday
sv: torsdag

en: Friday
sv: fredag

en: Saturday
sv: lördag

en: Icon
sv: Ikon

en: Time
sv: Tid

en: View
sv: Visa

en: Teaser
sv: Ingress

en: Continue
sv: Fortsätt

en: Email
sv: E-post

en: Files
sv: Filer

en: Created
sv: Skapad

en: All
sv: Alla

en: Active
sv: Aktiv

en: Add content
sv: Lägg till innehåll

en: Area
sv: Område

en: Page title
sv: Sidtitel

en: Logo
sv: Logotyp

en: Off
sv: Av

en: Header
sv: Sidhuvud

en: Footer
sv: Sidfot

en: Location
sv: Plats

en: Promoted to front page
sv: Visas på startsidan

en: Gallery
sv: Galleri

en: Authored by
sv: Författad av

en: Prev
sv: Föreg

en: Phone
sv: Telefon

en: Address
sv: Adress

en: Desc
sv: Fallande

en: Background color
sv: Bakgrundsfärg

en: Text color
sv: Textfärg

en: Color
sv: Färg

en: User login
sv: Användarinloggning

en: Blog
sv: Blogg

en: Class
sv: Klass

en: Filters
sv: Filter

en: Save settings
sv: Spara inställningar

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Full
sv: Fullständig

en: Gender
sv: Kön

en: Male
sv: Man

en: Female
sv: Kvinna

en: Are you sure you want to delete %name?
sv: Är du säker på att du vill radera %name?

en: Activity
sv: Aktivitet

en: month
sv: månad

en: Caption
sv: Bildtext

en: Days
sv: Dagar

en: Reference
sv: Referens

en: Style
sv: Stil

en: Diff
sv: Skillnad

en: Link color
sv: Länkfärg

en: Changed
sv: Ändrad

en: Document
sv: Dokument

en: ‹ Previous
sv: ‹ Föregående

en: Next ›
sv: Nästa ›

en: Related content
sv: Relaterat innehåll

en: Tabs
sv: Flikar

en: Next page
sv: Nästa sida

en: Anonymous user
sv: Anonym användare

en: Apply
sv: Applicera

en: Distance
sv: Distans

en: Editor
sv: Redaktör

en: Language code
sv: Språkkod

en: Authenticated user
sv: Inloggad användare

en: Menu link title
sv: Titel på menylänken

en: Mapping
sv: Mappning

en: Administrator
sv: Administratör

en: Offset
sv: Kompensera

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: Headline
sv: Rubrik

en: Skip to main content
sv: Hoppa till huvudinnehåll

en: Favicon
sv: Bokmärkesikon

en: About
sv: Om

en: Main navigation
sv: Huvudmeny

en: Primary tabs
sv: Primära flikar

en: Secondary tabs
sv: Sekundära flikar

en: Directions
sv: Instruktioner

en: Locations
sv: Platser

en: Menu links
sv: Menylänkar

en: Placement
sv: Placering

en: mobile
sv: mobil

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: Publishing status
sv: Status för publicering

en: Pagination
sv: Paginering

en: Powered by Drupal
sv: Drivs av Drupal

en: Alert
sv: Larm

en: Breadcrumbs
sv: Länkstigar

en: Facility
sv: Resurshantering

en: Status messages
sv: Statusmeddelande

en: Video name
sv: Namn för video

en: Main page content
sv: Huvudsakligt sidinnehåll

en: Video URL
sv: URL för video

en: Main background
sv: Huvudbakgrund

en: Footer background
sv: Sidfotens bakgrund

en: Previous page
sv: Föregående sida

en: Image name
sv: Namn för bild

en: Footer menu
sv: Sidfotsmeny

en: Asc
sv: Stigande

en: Master
sv: Huvud

en: Mapping type
sv: Typ av mappning

en: Entity Reference
sv: Objektsreferens

en: Full HTML
sv: Fullständig HTML

en: View changes of @config_file
sv: Visa ändringar för @config_file

en: Administrative summary
sv: Administrativ sammanfattning

en: Site branding
sv: Webbplatsens varumärke

en: Submitted by @author_name on @date
sv: Inlagt av @author_name @date

en: The time that the entity was created.
sv: Tiden då objektet skapades.

en: The time that the entity was last edited.
sv: Tiden då objektet senast redigerades.

en: Primary admin actions
sv: Primära administratörsåtgärder

en: User account menu
sv: Meny för användarkonto

en: Basic block
sv: Grundläggande block

en: Site section links
sv: Länkar för sektion i webbplats

en: Media name
sv: Medianamn

en: Entity browser
sv: Objektläsare

en: Parent menu link
sv: Länk till överliggande meny

en: All locations
sv: Alla platser
