Open Y (8.x-0.4) - en to bn translation catalogue (54 entries)

en: Forms
bn: ফর্মসমূহ

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Images
bn: ছবি

en: Previous
bn: পিছনে

en: Next
bn: পরবর্তী

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Type
bn: টাইপ

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Description
bn: বিবরণ

en: Overview
bn: সারসংক্ষেপ

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Date
bn: তারিখ

en: Size
bn: সাইজ

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: Link
bn: লিঙ্ক

en: Image
bn: ছবি

en: Category
bn: বিভাগ

en: Name
bn: নাম

en: Go to previous page
bn: পূর্ববর্তী পৃষ্ঠায় যাও

en: Go to next page
bn: পরবর্তী পৃষ্ঠায় যাও

en: Preview
bn: প্রাক-প্রদর্শন

en: Help
bn: সহায়তা

en: Summary
bn: সারসংক্ষেপ

en: Sunday
bn: রবিবার

en: Monday
bn: সোমবার

en: Tuesday
bn: মঙ্গলবার

en: Wednesday
bn: বুধবার

en: Thursday
bn: বৃহস্পতিবার

en: Friday
bn: শুক্রবার

en: Saturday
bn: শনিবার

en: Time
bn: সময়

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Teaser
bn: সার-সংক্ষেপ

en: Continue
bn: এগিয়ে চল

en: Email
bn: ইমেইল

en: All
bn: সমস্ত

en: Active
bn: সক্রিয়

en: Add content
bn: কন্টেন্ট যুক্ত কর

en: Block
bn: ব্লক

en: Logo
bn: লোগো

en: Location
bn: অবস্থান

en: Authored by
bn: লিখেছেন

en: Prev
bn: পূর্ব

en: Color
bn: রং

en: User login
bn: ব্যবহারকারী প্রবেশ

en: Blog
bn: ব্লগ

en: Save settings
bn: সেটিংস সংরক্ষণ কর

en: Session
bn: সেশন

en: Language code
bn: ভাষা কোড

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম

en: About
bn: সম্পর্কে

en: Primary tabs
bn: প্রাথমিক ট্যাব
