Open Y (8.x-1.1) - en to ps translation catalogue (65 entries)

en: Home
ps: کور

en: Title
ps: سرلیک

en: Next
ps: بل

en: Delete
ps: ړنګول

en: Content
ps: منځپانګه

en: Type
ps: بڼه

en: Cancel
ps: ړنګونه

en: Description
ps: سپړنه

en: Overview
ps: پاسلیدنه

en: Edit
ps: سمون

en: Date
ps: نيټه

en: Size
ps: كچه

en: Search
ps: لټون

en: Link
ps: تړونی

en: Image
ps: انځور

en: Category
ps: ټولی

en: Name
ps: نوم

en: Preview
ps: مخليد

en: Help
ps: مرسته

en: Summary
ps: لنډیز

en: Sunday
ps: يکشنبه

en: Monday
ps: دوشنبه

en: Tuesday
ps: سه شنبه

en: Wednesday
ps: چهارشنبه

en: Thursday
ps: پنجشنبه

en: Friday
ps: جمعه

en: Saturday
ps: شنبه

en: Time
ps: وخت

en: View
ps: ليد

en: ID
ps: پېژند

en: Continue
ps: دوام

en: Email
ps: بریښنالیک

en: All
ps: ټول

en: Active
ps: فعال

en: Add content
ps: منځپانګه زیاتول

en: Area
ps: ځای

en: Page title
ps: پاڼې سرلیک

en: Block
ps: غونډ

en: Header
ps: سرۍ

en: Footer
ps: پښۍ

en: Prev
ps: پخوانی

en: Background color
ps: شاليد رنګ

en: Text color
ps: متن رنګ

en: Color
ps: رنګ

en: User login
ps: غړي کارن نوم

en: Anonymous
ps: ناپیژنده

en: Filters
ps: چاڼونه

en: Save settings
ps: امستنې خوندي کول

en: Sort by
ps: چاڼ پر

en: Are you sure you want to delete %name?
ps: تاسو ډاډه یاست په ړنګول د %name؟

en: Activity
ps: چارندتیا

en: month
ps: میاشت

en: Caption
ps: نوم

en: Style
ps: ډول

en: Link color
ps: تړونی رنګ

en: Tabs
ps: ټوپونه

en: Next page
ps: بله پاڼه

en: Apply
ps: تطبيقول

en: Skip to main content
ps: اصلي منځپانګه دانګل

en: About
ps: په اړه

en: mobile
ps: موبایل

en: - All -
ps: - ټول -

en: Alert
ps: خبراوى

en: Previous page
ps: مخکنۍ پاڼه

en: Administrative summary
ps: لنډیز پازوالنه
