Open Y Activity Finder (4.0.2) - en to id translation catalogue (26 entries)

en: Title
id: Judul

en: Next
id: Selanjutnya

en: Register
id: Daftar

en: Type
id: Jenis

en: Age
id: Usia

en: Disabled
id: Non Aktif

en: On
id: Pada

en: Logs
id: Catatan

en: Category
id: Kategori

en: results
id: hasil

en: Block
id: Blok

en: Off
id: Matikan

en: Location
id: Lokasi

en: Details
id: Rincian

en: Prev
id: Sebelum

en: Week
id: Pekan

en: Day
id: Hari

en: Full
id: Penuh

en: Show
id: Tampilkan

en: Changed
id: Berubah

en: log
id: Catat

en: Hide
id: Sembunyikan

en: Keyword
id: Kata Kunci

en: Background image
id: Gambar latar

en: checkboxes
id: tanda centang

en: Bootstrap version
id: Versi Bootstrap
