Open Y Digital Signage (8.x-2.0) - en to ar translation catalogue (71 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Previous
ar: السابق

en: Next
ar: التالي

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Content
ar: المحتوى

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Description
ar: الوصف

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Edit
ar: تحرير

en: Date
ar: التاريخ

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Message
ar: الرسالة

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Category
ar: التصنيف

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Save
ar: حفظ

en: Top
ar: الأعلى

en: Icon
ar: أيقونة

en: Add new
ar: إضافة جديد

en: Schedule
ar: الجدول الزمني

en: Time
ar: الوقت

en: View
ar: عرض

en: Event
ar: الحدث

en: ID
ar: المعرف ID

en: Mail
ar: البريد الإلكتروني

en: Created
ar: الإنشاء

en: Create
ar: أنشئ

en: Question
ar: السؤال

en: Page
ar: الصفحة

en: Bottom
ar: الأسفل

en: Custom
ar: مخصص

en: Published
ar: منشور

en: Location
ar: الموضع

en: Overridden
ar: متجاوز

en: Desc
ar: تنازلي

en: Start
ar: البداية

en: End
ar: النهاية

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Leave blank for %anonymous.
ar: دعها فارغة ل%anonymous.

en: in
ar: في

en: Source
ar: المصدر

en: author
ar: مؤلف

en: Left
ar: اليسار

en: Right
ar: اليمين

en: White
ar: أبيض

en: Video
ar: فيديو

en: Changed
ar: تم التغير

en: Unpublished
ar: غير منشور

en: Apply
ar: تطبيق

en: Canceled
ar: تم الإلغاء

en: Blue
ar: أزرق

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Black
ar: أسود

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Landscape
ar: أفقية

en: Direction
ar: الاتجاه

en: - All -
ar: - الكل -

en: Date and time
ar: التاريخ والتوقيت

en: Operations links
ar: روابط العمليات

en: UUID
ar: المعرف UUID

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي

en: Date separator
ar: فاصل التاريخ
