Open Y Digital Signage (8.x-2.0) - en to ast translation catalogue (35 entries)

en: Title
ast: Títulu

en: Status
ast: Estáu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Operations
ast: Operaciones

en: Content
ast: Conteníu

en: Type
ast: Triba

en: Author
ast: Autor

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Description
ast: Descripción

en: Disabled
ast: Desactiváu

en: Enabled
ast: Activáu

en: Yes
ast: Sí

en: No
ast: Non

en: Edit
ast: Editar

en: Date
ast: Data

en: Reset
ast: Reafitar

en: Message
ast: Mensax

en: - None -
ast: -Nengún-

en: Category
ast: Categoría

en: Settings
ast: Preferencies

en: Name
ast: Nome

en: Save
ast: Guardar

en: Top
ast: Cimeru

en: Time
ast: Hora

en: View
ast: Vista

en: Created
ast: Fechu

en: Create
ast: Crear

en: Question
ast: Entruga

en: Page
ast: Páxina

en: Bottom
ast: Abaxo

en: Custom
ast: Personalizáu

en: Published
ast: Espublizáu

en: Location
ast: Llugar

en: Left
ast: Izquierda

en: Right
ast: Derecha
