Open Y Digital Signage (8.x-2.0) - en to cy translation catalogue (53 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Previous
cy: Cynt

en: Next
cy: Nesaf

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Content
cy: Cynnwys

en: Type
cy: Math

en: Author
cy: Awdur

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Yes
cy: Ie

en: No
cy: Na

en: Edit
cy: Golygu

en: Date
cy: Dyddiad

en: Reset
cy: Ailosod

en: Message
cy: Neges

en: - None -
cy: - Dim -

en: Category
cy: Categori

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Name
cy: Enw

en: Save
cy: Cadw

en: Time
cy: Amser

en: View
cy: Gweld

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: Create
cy: Creu

en: Question
cy: Cwestiwn

en: Page
cy: Tudalen

en: Custom
cy: Addasu

en: Published
cy: Wedi ei gyhoeddi

en: Location
cy: Lleoliad

en: Overridden
cy: Wedi ei wrthwneud

en: Phone
cy: ffôn

en: Start
cy: Dechrau

en: End
cy: Diwedd

en: Now
cy: Nawr

en: Override
cy: Gwrthwneud

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: Leave blank for %anonymous.
cy: Gadael yn wag i %anonymous

en: Apply
cy: Ceisio

en: Green
cy: Gwyrdd

en: Blue
cy: Glas

en: Orange
cy: Oren

en: Offset
cy: Ongli

en: Black
cy: Du

en: Landscape
cy: Tirwedd

en: Direction
cy: Cyfeiriad

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen

en: ‹‹
cy: <<

en: ››
cy: >>

en: Date and time
cy: Dyddiad ac amser
