Open Y Digital Signage (8.x-2.0) - en to da translation catalogue (85 entries)

en: Title
da: Titel

en: Previous
da: Forrige

en: Next
da: Næste

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Content
da: Indhold

en: Author
da: Forfatter

en: Cancel
da: Annullér

en: Description
da: Beskrivelse

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Edit
da: Redigér

en: Date
da: Dato

en: Reset
da: Gendan

en: Message
da: Meddelelse

en: - None -
da: - Ingen -

en: Category
da: Kategori

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Save
da: Gem

en: Icon
da: Ikon

en: Add new
da: Tilføj ny

en: Schedule
da: Planlægning

en: Time
da: Tid

en: View
da: Vis

en: Event
da: Begivenhed

en: Mail
da: E-mail

en: Created
da: Oprettet

en: Create
da: Opret

en: Question
da: Spørgsmål

en: Page
da: Side

en: Bottom
da: Bund

en: Custom
da: Tilpasset

en: Published
da: Udgivet

en: Location
da: Lokation

en: Overridden
da: Tilsidesat

en: Phone
da: Telefon

en: Desc
da: Faldende

en: End
da: Slut

en: Now
da: Nu

en: Class
da: Klasse

en: Override
da: Overskriv

en: Class name
da: Klassenavn

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Leave blank for %anonymous.
da: Lad feltet stå tomt for %anonymous.

en: in
da: i

en: Source
da: Kilde

en: (disabled)
da: (deaktiveret)

en: Period
da: Periode

en: author
da: forfatter

en: Left
da: Venstre

en: Right
da: Højre

en: White
da: Hvid

en: Discount
da: Rabat

en: Donate
da: Donér

en: Changed
da: Ændret

en: Purple
da: Lilla

en: Unpublished
da: Ikke udgivet

en: Apply
da: Udfør

en: Canceled
da: Annulleret

en: Green
da: Grøn

en: Blue
da: Blå

en: Offset
da: Forskydning

en: Black
da: Sort

en: Family
da: Efternavn

en: Machine name
da: Internt navn

en: Landscape
da: Landskab

en: Direction
da: Retning

en: Light
da: Lyst

en: Finished with an error.
da: Afsluttet med en fejl.

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Date and time
da: Dato og tid

en: at
da: ved

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Published status
da: Publiceringsstatus

en: Operations links
da: Redigeringslinks

en: End time
da: Slut tid

en: Dark
da: Mørkt

en: Asc
da: Stigende

en: Repeat settings
da: Indstillinger for gentagelse

en: Date separator
da: Datoseparator
