Open Y Digital Signage (8.x-2.0) - en to fa translation catalogue (84 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Previous
fa: قبلی

en: Next
fa: بعدی

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Content
fa: محتوا

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: توضیحات

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Edit
fa: ویرایش

en: Date
fa: تاریخ

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Message
fa: پیام

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Category
fa: دسته بندی

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Save
fa: ذخیره

en: Top
fa: بالا

en: Icon
fa: شمایل

en: Add new
fa: افزودن جدید

en: Schedule
fa: برنامه زمانی

en: Time
fa: زمان

en: View
fa: مشاهده

en: Event
fa: رویداد

en: ID
fa: شناسه

en: Mail
fa: ارسال پست

en: Check
fa: بررسی

en: Created
fa: ایجاد شده

en: Create
fa: ایجاد

en: Question
fa: سوال

en: Page
fa: صفحه

en: Bottom
fa: پایین

en: Custom
fa: سفارشی

en: Published
fa: منتشر شده

en: Location
fa: مکان

en: Overridden
fa: رونویسی

en: Phone
fa: تلفن

en: Desc
fa: نزولی

en: Start
fa: شروع

en: End
fa: پایان

en: Now
fa: اکنون

en: Class
fa: کلاس

en: Override
fa: بازنویسی

en: Class name
fa: نام کلاس

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Leave blank for %anonymous.
fa: برای %anonymous خالی بگذارید.

en: Source
fa: منبع

en: (disabled)
fa: (غیرفعال)

en: Period
fa: دوره

en: author
fa: نویسنده

en: Left
fa: چپ

en: Right
fa: راست

en: White
fa: سفید

en: Video
fa: ویدیو

en: Discount
fa: تخفیف

en: Schedules
fa: زمان‌بندی‌ها

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: Apply
fa: تایید

en: Canceled
fa: لغو شد

en: Green
fa: سبز

en: Blue
fa: آبی

en: Orange
fa: نارنجی

en: Offset
fa: جابجایی

en: Black
fa: سیاه

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Direction
fa: جهت

en: Light
fa: روشن

en: Finished with an error.
fa: با یک خطا پایان یافت.

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Date and time
fa: تاریخ و زمان

en: Published status
fa: وضعیت انتشار

en: Operations links
fa: پیوندهای عملیات

en: Dark
fa: تاریک

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر
