Open Y Digital Signage (8.x-2.0) - en to gl translation catalogue (79 entries)

en: Title
gl: Título

en: Previous
gl: Anterior

en: Next
gl: Seguinte

en: Status
gl: Estado

en: Delete
gl: Borrar

en: Operations
gl: Operacións

en: Content
gl: Contido

en: Type
gl: Tipo

en: Author
gl: Autor/a

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Description
gl: Descrición

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Enabled
gl: Activado

en: Yes
gl: Si

en: No
gl: Non

en: Edit
gl: Editar

en: Date
gl: Data

en: Reset
gl: Reiniciar

en: Message
gl: Mensaxe

en: - None -
gl: - Ningún -

en: Category
gl: Categoría

en: Settings
gl: Axustes

en: Name
gl: Nome

en: Save
gl: Gardar

en: Top
gl: Superior

en: Icon
gl: Icona

en: Add new
gl: Engadir novo

en: Schedule
gl: Programación

en: Time
gl: Hora

en: View
gl: Ver

en: Event
gl: Evento

en: Mail
gl: Correo-e

en: Check
gl: Comprobar

en: Created
gl: Creado

en: Create
gl: Crear

en: Question
gl: Pregunta

en: Page
gl: Páxina

en: Bottom
gl: Botón

en: Custom
gl: Personalizado

en: Published
gl: Publicado

en: Location
gl: Localización

en: Overridden
gl: Sobreescrito

en: Phone
gl: Teléfono

en: Start
gl: Comezo

en: End
gl: Fin

en: Now
gl: Agora

en: Class
gl: Clase

en: Override
gl: Sobreescribir

en: Class name
gl: Nome da clase

en: Sort by
gl: Ordenar por

en: Leave blank for %anonymous.
gl: Déixeo en branco para %anonymous.

en: in
gl: en

en: Source
gl: Orixe

en: (disabled)
gl: desactivado

en: Period
gl: Periodo

en: author
gl: autor

en: Left
gl: Esquerda

en: Right
gl: Dereita

en: White
gl: Branco

en: Discount
gl: Desconto

en: Changed
gl: Cambiado

en: Unpublished
gl: Non publicado

en: Apply
gl: Aplicar

en: Canceled
gl: Cancelado

en: Green
gl: Verde

en: Blue
gl: Azul

en: Offset
gl: Desprazamento

en: Black
gl: Negro

en: Machine name
gl: Nome de sistema

en: Landscape
gl: Apaisado

en: Direction
gl: Dirección

en: Finished with an error.
gl: Finalizou cun erro.

en: Items per page
gl: Elementos por páxina

en: - All -
gl: - Todo -

en: Date and time
gl: Data e hora

en: « First
gl: « Primeira

en: Last »
gl: Última »

en: Published status
gl: Estado de publicación

en: Dark
gl: Escuro
