Open Y Digital Signage (8.x-2.0) - en to hi translation catalogue (64 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Previous
hi: पिछला

en: Next
hi: अगला

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Content
hi: सामग्री

en: Type
hi: प्रकार

en: Author
hi: लेखक

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Description
hi: उल्लेख

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Date
hi: तारीख

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Message
hi: संदेश

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Category
hi: वर्ग

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Top
hi: ऊपर

en: Icon
hi: चिन्ह

en: Add new
hi: नया जोड़े

en: Time
hi: समय

en: View
hi: देखें

en: ID
hi: आईडी

en: Mail
hi: मेल

en: Created
hi: निर्मित

en: Create
hi: बनाएँ

en: Question
hi: सवाल

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Bottom
hi: तल

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Location
hi: स्थान

en: Phone
hi: फ़ोन

en: Desc
hi: अवरोही

en: Start
hi: शुरू

en: End
hi: समाप्त

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Leave blank for %anonymous.
hi: %anonymous के लिये खाली छोड़ें।

en: Source
hi: स्रोत

en: author
hi: लेखक

en: Left
hi: बाएं

en: Right
hi: दाएं

en: Video
hi: वीडियो

en: Changed
hi: बदल गया

en: Unpublished
hi: अप्रकाशित

en: Apply
hi: लागू करें

en: Blue
hi: नीला

en: Black
hi: काला

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: Direction
hi: दिशा

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: Date and time
hi: तिथि व समय

en: « First
hi: « पहला

en: Last »
hi: आखरी »

en: UUID
hi: युयुआइङी

en: Hash
hi: हैश
