Open Y Digital Signage (8.x-2.0) - en to hr translation catalogue (57 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: Previous
hr: Prethodna

en: Next
hr: Sljedeći

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Content
hr: Sadržaj

en: Type
hr: Vrsta

en: Author
hr: Autor

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Description
hr: Opis

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: Edit
hr: Uredi

en: Date
hr: Datum

en: Reset
hr: Poništi

en: Message
hr: Poruka

en: - None -
hr: - Niti jedan -

en: Category
hr: Kategorija

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: Save
hr: Spremi

en: Icon
hr: Ikona

en: Add new
hr: Dodaj novi

en: Time
hr: Vrijeme

en: View
hr: Pregled

en: Event
hr: Događanje

en: Mail
hr: E-pošta

en: Created
hr: Stvoreno

en: Create
hr: Stvori

en: Question
hr: Pitanje

en: Page
hr: Stranica

en: Bottom
hr: Dno

en: Custom
hr: Prilagođeno

en: Published
hr: Objavljeno

en: Location
hr: Lokacija

en: Overridden
hr: Premošteno

en: Phone
hr: Telefon

en: Desc
hr: Silazno

en: Start
hr: Početak

en: End
hr: Svršetak

en: Override
hr: Nadvladaj

en: Sort by
hr: Rasporedi po

en: Leave blank for %anonymous.
hr: Ostaviti prazno za %anonymous.

en: in
hr: u

en: Source
hr: Izvor

en: Period
hr: Točka

en: Left
hr: Lijevo

en: Right
hr: Desni

en: Apply
hr: Primjeni

en: Blue
hr: Plava

en: Black
hr: Crna

en: Machine name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: Direction
hr: Smjer

en: Date and time
hr: Datum i vrijeme

en: Asc
hr: Uzlazno
