Open Y Digital Signage (8.x-2.0) - en to hu translation catalogue (113 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Previous
hu: Előző

en: Next
hu: Következő

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Content
hu: Tartalom

en: Type
hu: Típus

en: Author
hu: Szerző

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Description
hu: Leírás

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Date
hu: Dátum

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Message
hu: Üzenet

en: - None -
hu: – Nincs –

en: Category
hu: Kategória

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: Save
hu: Mentés

en: Top
hu: Teteje

en: Icon
hu: Ikon

en: Add new
hu: Új hozzáadása

en: Schedule
hu: Időzítés

en: Time
hu: Idő

en: View
hu: Megtekintés

en: Event
hu: Esemény

en: ID
hu: Azonosító

en: Mail
hu: Levél

en: Check
hu: Csekk

en: Created
hu: Létrehozva

en: Create
hu: Létrehozás

en: Question
hu: Kérdés

en: Page
hu: Oldal

en: Bottom
hu: Alja

en: Custom
hu: Egyéni

en: Published
hu: Közzétéve

en: Location
hu: Helyszín

en: Overridden
hu: Felülírva

en: Phone
hu: Telefon

en: Desc
hu: Csökk

en: Start
hu: Kezdete

en: End
hu: Vég

en: Now
hu: Most

en: Class
hu: Osztály

en: Override
hu: Felülírás

en: Class name
hu: Osztálynév

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Leave blank for %anonymous.
hu: Üresen hagyandó ha %anonymous.

en: in
hu: ebben

en: Source
hu: Forrás

en: (disabled)
hu: (tiltott)

en: Period
hu: Pont

en: author
hu: szerző

en: Left
hu: Bal

en: Right
hu: Jobb

en: White
hu: Fehér

en: Video
hu: Videó

en: Orientation
hu: Tájolás

en: Start Time
hu: Kezdés ideje

en: End Time
hu: Befejezés ideje

en: Discount
hu: Árengedmény

en: Schedules
hu: Ütemezések

en: Changed
hu: Módosítva

en: Regular
hu: Általános

en: Purple
hu: Bíbor

en: Unpublished
hu: Rejtett

en: Run
hu: Futás

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Update page
hu: Oldal frissítése

en: Canceled
hu: Megszakítva

en: Green
hu: Zöld

en: Blue
hu: Kék

en: Orange
hu: Narancs

en: Offset
hu: Eltolás

en: Black
hu: Fekete

en: Family
hu: Család

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Zoom
hu: Nagyítás

en: Landscape
hu: Fekvő

en: Direction
hu: Irány

en: Light
hu: Világos

en: Cover
hu: Borító

en: Tip
hu: Tipp

en: Finished with an error.
hu: Hibával fejeződött be.

en: Add Schedule
hu: Időzítés hozzáadása

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: Date and time
hu: Dátum és idő

en: at
hu: -

en: « First
hu: « Első

en: Last »
hu: Utolsó »

en: Published status
hu: Közzététel állapota

en: Operations links
hu: Műveletek hivatkozásai

en: John Doe
hu: Kis Pista

en: Color Scheme
hu: Színséma

en: End time
hu: Befejezés ideje

en: Time settings
hu: Idő beállítások

en: Dark
hu: Sötét

en: Asc
hu: Növ

en: Master
hu: Mester

en: Repeat settings
hu: Ismétlődési beállítások

en: Contain
hu: Tartalmaz

en: Screens
hu: Képernyők

en: The time that the entity was created.
hu: Az entitás létrehozásának ideje.

en: Date separator
hu: Dátum elválasztó

en: The string to separate the start and end dates
hu: A kezdő- és végdátumot elválasztó karaktersorozat

en: Separator: %separator
hu: Elválasztó: %separator

en: The @title end date cannot be before the start date
hu: @title végdátuma nem lehet korábbi a kezdődátumnál
