Open Y Digital Signage (8.x-2.0) - en to ja translation catalogue (94 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Previous
ja: 前へ

en: Next
ja: 次へ

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Content
ja: コンテンツ

en: Type
ja: タイプ

en: Author
ja: 投稿者

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Description
ja: 説明

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Edit
ja: 編集

en: Date
ja: 日付

en: Reset
ja: リセット

en: Message
ja: メッセージ

en: - None -
ja: - なし -

en: Category
ja: カテゴリー

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Save
ja: 保存

en: Top
ja: トップ

en: Icon
ja: アイコン

en: Add new
ja: 新規追加

en: Schedule
ja: スケジュール

en: Time
ja: 時間

en: View
ja: ビュー

en: Event
ja: イベント

en: Mail
ja: メール

en: Check
ja: 小切手

en: Created
ja: 作成

en: Create
ja: 作成

en: Question
ja: 質問

en: Page
ja: ページ

en: Bottom
ja: ボトム

en: Custom
ja: カスタム

en: Published
ja: 掲載

en: Location
ja: 場所

en: Overridden
ja: オーバーライド

en: Phone
ja: 電話番号

en: Desc
ja: 降順

en: Start
ja: 開始

en: End
ja: 終了

en: Now
ja: 今

en: Class
ja: クラス

en: Override
ja: 上書き

en: Class name
ja: クラス名

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Leave blank for %anonymous.
ja: 投稿者の名前を入力してください。 空欄にすると %anonymous の投稿として扱われます。

en: Source
ja: ソース

en: (disabled)
ja: （無効）

en: Period
ja: 期間

en: author
ja: 投稿者

en: Left
ja: 左

en: Right
ja: 右

en: White
ja: 白

en: Video
ja: ビデオ

en: Start Time
ja: 開始時間

en: End Time
ja: 終了時間

en: Discount
ja: 割引

en: Donate
ja: 寄付

en: Schedules
ja: 予定

en: Changed
ja: 変更済

en: Unpublished
ja: 非掲載

en: Apply
ja: 適用

en: Canceled
ja: キャンセル

en: Green
ja: グリーン

en: Blue
ja: ブルー

en: Offset
ja: オフセット

en: Black
ja: ブラック

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Zoom
ja: ズーム

en: Landscape
ja: 風景

en: Direction
ja: 方向

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Date and time
ja: 日付と時刻

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: Published status
ja: 掲載ステータス

en: Operations links
ja: 管理リンク

en: Room
ja: 部屋

en: End time
ja: 終了日時

en: Hash
ja: ハッシュ

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: The time that the entity was created.
ja: エンティティが作られた時刻

en: Date separator
ja: 日付の区切り

en: The string to separate the start and end dates
ja: 開始日と終了日を区切る文字列

en: Separator: %separator
ja: 区切り: %separator

en: The @title end date cannot be before the start date
ja: @titleの終了日は開始日より前にできません
