Open Y Digital Signage (8.x-2.0) - en to kn translation catalogue (70 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Previous
kn: ಹಿಂದಿನ

en: Next
kn: ಮುಂದಕ್ಕೆ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Author
kn: ಲೇಖಕ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: Message
kn: ಸಂದೇಶ

en: Category
kn: ವರ್ಗ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Top
kn: ಮೇಲಿನ/ಮೊದಲ

en: Icon
kn: ಚಿಹ್ನೆ

en: Time
kn: ಸಮಯ

en: View
kn: ನೋಡು

en: Event
kn: ಸಂದರ್ಭ(ಎವೆಂಟ್)

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Mail
kn: ಮೈಲ್

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Create
kn: ಸೃಜಿಸು

en: Question
kn: ಪ್ರಶ್ನೆ

en: Page
kn: ಪುಟ

en: Bottom
kn: ಕೆಳ

en: Custom
kn: ಇಚ್ಛೆಯ

en: Published
kn: ಪ್ರಕಟಿತ

en: Location
kn: ತಾಣ

en: Phone
kn: ದೂರವಾಣಿ

en: Start
kn: ಪ್ರಾರಂಭಿಸು

en: End
kn: ಕೊನೆ

en: Now
kn: ಈಗ

en: Class
kn: ವರ್ಗ

en: in
kn: ಒಳಗೆ

en: Source
kn: ಆಕರ

en: (disabled)
kn: (ಅಶಕ್ತಗೊಂಡ)

en: Left
kn: ಎಡ

en: Right
kn: ಬಲ

en: White
kn: ಶ್ವೇತ

en: Video
kn: ವೀಡಿಯೋ

en: Orientation
kn: ಸ್ಥಾನ

en: Changed
kn: ಬದಲಾಯಿಸಲಾದ

en: Regular
kn: ಸಾಮಾನ್ಯ

en: Purple
kn: ನೇರಳೆ

en: Run
kn: ಚಲಾಯಿಸು

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Canceled
kn: ರದ್ದು ಮಾಡಲಾದ

en: Green
kn: ಹಸಿರು

en: Blue
kn: ನೀಲಿ

en: Orange
kn: ಕಿತ್ತಳೆ

en: Black
kn: ಕಪ್ಪು

en: Family
kn: ಕುಲ

en: Zoom
kn: ಹಿಗ್ಗಿಸು

en: Landscape
kn: ಪ್ರಕೃತಿ ದೃಶ್ಯ

en: Direction
kn: ಧಿಕ್ಕು

en: Light
kn: ತಿಳಿಯಾದ

en: Cover
kn: ಕೋವರ್

en: Tip
kn: ಸಲಹೆ

en: Date and time
kn: ಸಮಯ ಮತ್ತು ದಿನಾಂಕ

en: John Doe
kn: ಜಾನ್ ಡೋ
