Open Y Digital Signage (8.x-2.0) - en to oc translation catalogue (76 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Previous
oc: Precedent

en: Next
oc: Seguent

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Content
oc: Contengut

en: Type
oc: Tipe

en: Author
oc: Autor

en: Cancel
oc: Anullar

en: Description
oc: Descripcion

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Edit
oc: Modificar

en: Date
oc: Data

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Message
oc: Messatge

en: - None -
oc: - Pas cap -

en: Category
oc: Categoria

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Save
oc: Enregistrar

en: Top
oc: Naut

en: Add new
oc: Apondre novèl

en: Schedule
oc: Planning

en: Time
oc: Ora

en: View
oc: Veire

en: Event
oc: Eveniment

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Mail
oc: Corrièrs electronic

en: Check
oc: Verificar

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Create
oc: Crear

en: Page
oc: Pagina

en: Bottom
oc: Bas

en: Custom
oc: Personalizat

en: Published
oc: Publicat

en: Location
oc: Emplaçament

en: Overridden
oc: Espotit

en: End
oc: Fin

en: Now
oc: Ara

en: Override
oc: Suplantar

en: Sort by
oc: Triar per

en: Leave blank for %anonymous.
oc: Daissatz void per %anonymous.

en: in
oc: dins

en: Source
oc: Font

en: (disabled)
oc: (desactivat)

en: Period
oc: Periòde

en: author
oc: autor

en: Left
oc: Esquèrra

en: Right
oc: Dreita

en: White
oc: Blanc

en: Branch
oc: Branca

en: Changed
oc: Modificat

en: Purple
oc: Violet

en: Unpublished
oc: Pas publicat

en: Apply
oc: Aplicar

en: Canceled
oc: Anullat

en: Green
oc: Verd

en: Blue
oc: Blau

en: Orange
oc: Irange

en: Offset
oc: Decalatge

en: Black
oc: Negre

en: Family
oc: Familha

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Direction
oc: Direccion

en: Finished with an error.
oc: Acabat amb error

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Date and time
oc: Data e ora

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)

en: Hash
oc: Hachage

en: Master
oc: Maître

en: Repeat settings
oc: Paramètres de repeticion
