Open Y Digital Signage (8.x-2.0) - en to ru translation catalogue (108 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Previous
ru: Назад

en: Next
ru: Вперёд

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Content
ru: Содержимое

en: Type
ru: Тип

en: Author
ru: Автор

en: Cancel
ru: Отмена

en: Description
ru: Описание

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Edit
ru: Редактировать

en: Date
ru: Дата

en: Reset
ru: Сбросить

en: Message
ru: Сообщение

en: - None -
ru: - Не указано -

en: Category
ru: Категория

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: Save
ru: Сохранить

en: Top
ru: Вверху

en: Icon
ru: Иконка

en: Add new
ru: Добавить новый

en: Schedule
ru: Расписание

en: Time
ru: Время

en: View
ru: Просмотр

en: Event
ru: Событие

en: Mail
ru: Почта

en: Check
ru: Квитанция

en: Created
ru: Создано

en: Create
ru: Создать

en: Question
ru: Вопрос

en: Page
ru: Страница

en: Bottom
ru: Снизу

en: Custom
ru: Собственная

en: Published
ru: Опубликовано

en: Location
ru: Место

en: Overridden
ru: Переопределён

en: Phone
ru: Телефон

en: Desc
ru: По убыванию

en: Start
ru: Начало

en: End
ru: Конец

en: Now
ru: Сейчас

en: Class
ru: Класс

en: Override
ru: Переопределить

en: Class name
ru: Имя класса

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Leave blank for %anonymous.
ru: Если поле оставить пустым, автором будет %anonymous.

en: in
ru: в

en: Source
ru: Источник

en: (disabled)
ru: (выключено)

en: Period
ru: Период

en: author
ru: автор

en: Left
ru: Слева

en: Right
ru: Справа

en: White
ru: Белый

en: Video
ru: Видео

en: Orientation
ru: Ориентация

en: Start Time
ru: Время начала

en: End Time
ru: Время окончания

en: Discount
ru: Скидка

en: Donate
ru: Пожертвовать

en: Schedules
ru: Расписание

en: Changed
ru: Изменение

en: Regular
ru: Постоянный

en: Purple
ru: Фиолетовый

en: Unpublished
ru: Снято с публикации

en: Run
ru: Запустить

en: Apply
ru: Применить

en: Update page
ru: Обновить страницу

en: Canceled
ru: Отменено

en: Green
ru: Зелёный

en: Blue
ru: Синий

en: Orange
ru: Оранжевый

en: Offset
ru: Пропустить

en: Black
ru: Чёрный

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: Zoom
ru: Масштабировать

en: Landscape
ru: Альбомная

en: Direction
ru: Направление

en: Light
ru: Светлая

en: Cover
ru: Обложка

en: Tip
ru: Примечание

en: Restore original
ru: Восстановить оригинал

en: Finished with an error.
ru: Завершено с ошибкой

en: Add Schedule
ru: Добавить расписание

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: Date and time
ru: Дата и время

en: « First
ru: « Первая

en: Last »
ru: Последняя »

en: Published status
ru: Статус публикации

en: Operations links
ru: Ссылки операций

en: Time settings
ru: Установки времени

en: Dark
ru: Темный

en: Hash
ru: Хэш

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Master
ru: Основной

en: Contain
ru: По содержимому

en: The time that the entity was created.
ru: Время создания объекта.

en: Date separator
ru: Разделитель даты

en: The string to separate the start and end dates
ru: Строка для разделения начальной и конечной дат

en: Separator: %separator
ru: Разделитель: %separator

en: The @title end date cannot be before the start date
ru: Дата окончания "@title" не может быть раньше даты начала
