Open Y Digital Signage (8.x-2.0) - en to ug translation catalogue (43 entries)

en: Title
ug: تىما

en: Previous
ug: ئالدىنقى

en: Next
ug: كېيىنكى

en: Status
ug: ھالەت

en: Delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Operations
ug: مەشغۇلاتلار

en: Content
ug: مەزمۇن

en: Type
ug: تىپى

en: Cancel
ug: بىكار قىل

en: Description
ug: بايانى

en: Disabled
ug: تاقالدى

en: Enabled
ug: ئىناۋەتلىك

en: Reset
ug: ئەسلىگە قايتۇرۇش

en: Message
ug: ئۇچۇر

en: - None -
ug: يوق

en: Settings
ug: تەڭشەكلەر

en: Name
ug: ئىسىم

en: Top
ug: ئۈستى

en: Add new
ug: يېڭىنى قوشۇش

en: Schedule
ug: كۈنتەرتىپ

en: View
ug: كۆرۈنۈش

en: Created
ug: قۇرۇلدى

en: Create
ug: قۇرۇش

en: Bottom
ug: ئاستى

en: Custom
ug: ئۆزى بەلگىلەش

en: Published
ug: ئېلان قىلىنغان

en: Location
ug: ئورنى

en: ,
ug: ،

en: Sort by
ug: تىزىش

en: Source
ug: مەنبە

en: Left
ug: سولغا توغرىلاش

en: Right
ug: ئوڭغا توغرىلاش

en: White
ug: ئاق

en: Purple
ug: بىنەپشە

en: Apply
ug: قوللىنىش

en: Green
ug: يېشىل

en: Blue
ug: كۆك

en: Orange
ug: سارغۇچ

en: Black
ug: قارا

en: Direction
ug: يۆنىلىش

en: - All -
ug: ھەممىسى

en: Date and time
ug: چېسلا ۋە ۋاقىت

en: End time
ug: ئاخىرلاشقان ۋاقىت
