Open Y Digital Signage (8.x-2.0) - en to vi translation catalogue (92 entries)

en: Title
vi: Tiêu đề

en: Previous
vi: Trước

en: Next
vi: Tiếp

en: Status
vi: Trạng thái

en: Delete
vi: Xóa

en: Operations
vi: Thao tác

en: Content
vi: Nội dung

en: Type
vi: Kiểu

en: Author
vi: Tác giả

en: Cancel
vi: Hủy bỏ

en: Description
vi: Mô tả

en: Disabled
vi: Tắt

en: Enabled
vi: Bật

en: Yes
vi: Có

en: No
vi: Không

en: Edit
vi: Sửa

en: Date
vi: Ngày tháng

en: Reset
vi: Thiết lập lại

en: Message
vi: Thông điệp

en: - None -
vi: - Không -

en: Category
vi: Mục phân loại

en: Settings
vi: Thiết lập

en: Name
vi: Tên

en: Save
vi: Lưu

en: Top
vi: Đầu

en: Icon
vi: Biểu tượng

en: Add new
vi: Thêm mới

en: Schedule
vi: Lịch trình

en: Time
vi: Thời gian

en: View
vi: Xem

en: Event
vi: Sự Kiện

en: ID
vi: Mã

en: Mail
vi: Thư

en: Check
vi: Kiểm tra

en: Created
vi: Tạo bởi

en: Create
vi: Tạo

en: Question
vi: Câu hỏi

en: Page
vi: Trang

en: Bottom
vi: Cuối

en: Custom
vi: Tùy chỉnh

en: Published
vi: Đã công bố

en: Location
vi: Vị trí

en: Overridden
vi: Đã ghi đè

en: Phone
vi: Điện thoại

en: Desc
vi: Giảm dần

en: Start
vi: Khởi động

en: End
vi: Kết thúc

en: Now
vi: Bây giờ

en: Class
vi: Lớp

en: Override
vi: Ghi đè

en: Class name
vi: Tên lớp

en: Sort by
vi: Sắp xếp theo

en: Leave blank for %anonymous.
vi: Để trống cho %anonymous.

en: Source
vi: Nguồn

en: (disabled)
vi: (tắt)

en: Period
vi: Dấu chấm

en: author
vi: tác giả

en: Left
vi: Trái

en: Right
vi: Phải

en: Branch
vi: Tạo nhánh

en: Discount
vi: Giảm giá

en: Schedules
vi: Các lịch trình

en: Changed
vi: Đã thay đổi

en: Regular
vi: Thông thường

en: Unpublished
vi: Đã bỏ công bố

en: Run
vi: Chạy

en: Apply
vi: Áp dụng

en: Update page
vi: Cập nhật trang

en: Canceled
vi: Đã hủy

en: Green
vi: Xanh lá

en: Blue
vi: Xanh

en: Orange
vi: Da cam

en: Offset
vi: Độ dịch

en: Black
vi: Đen

en: Machine name
vi: Tên nội bộ

en: Zoom
vi: Thu/Phóng

en: Landscape
vi: Ngang

en: Direction
vi: Hướng

en: Light
vi: Nhẹ

en: Cover
vi: Vỏ bọc

en: Tip
vi: Lời khuyên

en: Items per page
vi: Số mục trên một trang

en: - All -
vi: - Tất cả -

en: Date and time
vi: Ngày và giờ

en: at
vi: dấu a còng

en: Color Scheme
vi: Bộ màu

en: Room
vi: Phòng

en: Dark
vi: Sẫm màu

en: Hash
vi: Mã hóa băm

en: Asc
vi: Tăng dần

en: Strength
vi: Độ mạnh

en: Master
vi: Chính
