Open Y Lily (1.0.3) - en to id translation catalogue (35 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Previous
id: Sebelumnya

en: Next
id: Selanjutnya

en: select
id: Pilih

en: Content
id: Konten

en: Cancel
id: Batal

en: Read more
id: Selengkapnya

en: Go
id: Cari

en: Overview
id: Sekilas

en: Edit
id: Sunting

en: Search
id: Pencarian

en: Go to previous page
id: Ke halaman sebelumnya

en: Go to next page
id: Ke halaman selanjutnya

en: Preview
id: Pratinjau

en: Default
id: Bawaan

en: read more
id: lainnya

en: You are not authorized to access this page.
id: Anda tidak diotorisasi untuk mengakses halaman ini.

en: Save settings
id: Simpan pengaturan

en: Today
id: Hari ini

en: month
id: bulan

en: Next page
id: Halaman berikutnya

en: Skip to main content
id: Lompat ke isi utama

en: Search Form
id: Form Pencarian

en: Primary tabs
id: Tab primer

en: Secondary tabs
id: Tab sekunder

en: Directions
id: Arah

en: mobile
id: mobil

en: Address 1
id: Alamat 1

en: Secondary menu
id: Menu sekunder

en: Main background
id: Latar utama

en: Footer background
id: Latar footer

en: Previous page
id: Halaman sebelumnya

en: Primary menu
id: Menu utama

en: Page @items.current
id: Laman @items.current

en: Submitted by @author_name on @date
id: Dikirim oleh @author_name pada @date
