Open Y Lily (1.1.2) - en to pt translation catalogue (48 entries)

en: Home
pt: Início

en: Previous
pt: Anterior

en: Next
pt: Seguinte

en: select
pt: selecionar

en: Content
pt: Conteúdo

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Read more
pt: Ler mais

en: Go
pt: Ir

en: Overview
pt: Vista global

en: Edit
pt: Editar

en: Search
pt: Pesquisar

en: Go to previous page
pt: Regressar à página anterior.

en: Go to next page
pt: Ir para a próxima página

en: Preview
pt: Pré-visualizar

en: Default
pt: Por defeito

en: read more
pt: ler mais

en: You are not authorized to access this page.
pt: Não está autorizado a aceder a esta página.

en: Breadcrumb
pt: Navegação estrutural

en: Logo
pt: Logótipo

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Save settings
pt: Guardar definições

en: Search Results
pt: Resultados de Pesquisa

en: Today
pt: Hoje

en: month
pt: mês

en: Related content
pt: Conteúdo relacionado

en: Next page
pt: Próxima página

en: Skip to main content
pt: Passar para o conteúdo principal

en: Search Form
pt: Formulário de pesquisa

en: Primary tabs
pt: Separadores primários

en: Secondary tabs
pt: Separadores secundários

en: Directions
pt: Direções

en: mobile
pt: móvel

en: Pagination
pt: Paginação

en: Address 1
pt: Rua, Avenida, Praça

en: Secondary menu
pt: Menu secundário

en: Highlighted
pt: Destacado

en: Main background
pt: Fundo principal

en: Footer background
pt: Fundo do rodapé

en: Previous page
pt: Página anterior

en: 404 Page not found
pt: 404 Página não encontrada

en: Primary menu
pt: Menu primário

en: Page @items.current
pt: Página @items.current

en: Submitted by @author_name on @date
pt: Submetido por @author_name a @date

en: Navigation menu
pt: Menu de navegação

en: Close alert message
pt: Fechar mensagem de alerta

en: Header menu link
pt: Link do menu do cabeçalho

en: Branch button color
pt: Cor do botão de ramificação

en: FOR YOUTH DEVELOPMENT
pt: PARA O DESENVOLVIMENTO DA JUVENTUDE
