Open Y Lily (1.1.8) - en to ro translation catalogue (36 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Previous
ro: Anterior

en: Next
ro: Următor

en: select
ro: selectare

en: Content
ro: Conținut

en: Cancel
ro: Anulare

en: Read more
ro: Citiţi mai departe

en: Go
ro: Mergi

en: Overview
ro: Privire de ansamblu

en: Edit
ro: Editați

en: Search
ro: Căutare

en: Go to previous page
ro: Mergi la pagina anterioară

en: Go to next page
ro: Mergeți la pagina următoare

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Default
ro: Implicit

en: read more
ro: citiţi mai departe

en: You are not authorized to access this page.
ro: Nu ai perrmisiunile necesare pentru a accesa această pagină

en: Logo
ro: Siglă

en: Header
ro: Cap

en: Save settings
ro: Salvare opțiuni

en: Today
ro: Azi

en: month
ro: lună

en: Next page
ro: Pagina următoare

en: Skip to main content
ro: Sari la conținutul principal

en: Primary tabs
ro: Filele principale

en: Secondary tabs
ro: Taburi secundare

en: mobile
ro: mobil

en: Pagination
ro: Paginație

en: Secondary menu
ro: Meniu secundar

en: Highlighted
ro: Evidențiat

en: Main background
ro: Fundal principal

en: Footer background
ro: Culoare de fundal a subsolului paginii

en: Previous page
ro: Pagina anterioară

en: Primary menu
ro: Meniu principal

en: Page @items.current
ro: Pagina @items.current

en: Submitted by @author_name on @date
ro: Postat de @author_name la @date
