Open Y Lily (2.0.0) - en to fa translation catalogue (42 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Previous
fa: قبلی

en: Next
fa: بعدی

en: select
fa: انتخاب

en: Content
fa: محتوا

en: Cancel
fa: لغو

en: Read more
fa: ادامه مطلب

en: Categories
fa: دسته‌ها

en: Go
fa: برو

en: Overview
fa: مرورکلی

en: Edit
fa: ویرایش

en: Search
fa: جستجو

en: Go to previous page
fa: برو به صفحه قبلی

en: Go to next page
fa: برو به صفحه بعدی

en: Preview
fa: پیش‌نمایش

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Archive
fa: آرشیو

en: read more
fa: بیشتر بخوانید

en: You are not authorized to access this page.
fa: شما حق دسترسی به این صفحه را ندارید.

en: Breadcrumb
fa: مسیر راهنما

en: Logo
fa: آرم

en: Header
fa: سربرگ

en: Save settings
fa: ذخیره تنظیمات

en: Search Results
fa: نتایج جستجو

en: Today
fa: امروز

en: month
fa: ماه

en: Read More
fa: ادامه...

en: Related content
fa: محتوای مرتبط

en: Next page
fa: صفحه بعد

en: Go to first page
fa: برو به صفحه اول

en: Go to last page
fa: برو به صفحه آخر

en: Print
fa: چاپ

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: Welcome to
fa: خوش آمدید به

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: Address 1
fa: آدرس ۱

en: Secondary menu
fa: منوی ثانویه

en: Highlighted
fa: موارد برجسته

en: Main background
fa: رنگ زمینه‌ی اصلی

en: Footer background
fa: رنگ زمینه‎ی قسمت پایینی

en: Header background
fa: زمینه سربرگ
