Drupal Operations (1.1.0-beta1) - en to oc translation catalogue (32 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Operations
oc: Accions

en: Author
oc: Autor

en: List
oc: Listar

en: Description
oc: Descripcion

en: Log
oc: Jornal

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Edit
oc: Modificar

en: Settings
oc: Paramètres

en: Label
oc: Etiqueta

en: Save
oc: Enregistrar

en: Default
oc: Per defaut

en: View
oc: Veire

en: Updated
oc: Mes a jorn

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Never
oc: Pas jamai

en: Warning
oc: Avertiment

en: OK
oc: D'acòrdi

en: State
oc: Estat

en: Example
oc: Exemple

en: Authored on
oc: Redigit lo

en: Edit Info
oc: Modificar l'Info

en: Changed
oc: Modificat

en: Information
oc: Informacions

en: Manage fields
oc: Gerir los camps

en: Add field
oc: Apondre un camp

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Manage display
oc: Gerir l'afichatge

en: Administer site configuration
oc: Administrar la configuracion del site

en: Site Information
oc: Informacion del site
