Drupal Operations (1.2.0-beta2) - en to es translation catalogue (35 entries)

en: Status
es: Estado

en: Operations
es: Operaciones

en: Author
es: Autor

en: List
es: Listado

en: Description
es: Descripción

en: Log
es: Registro

en: Disabled
es: Desactivado

en: Enabled
es: Activado

en: Edit
es: Editar

en: Settings
es: Configuración

en: Label
es: Etiqueta

en: Save
es: Guardar

en: Default
es: Por defecto

en: View
es: Ver

en: Updated
es: Actualizado

en: Created
es: Creado

en: Site
es: Sitio

en: Never
es: Nunca

en: Warning
es: Advertencia

en: State
es: Estado

en: Example
es: Ejemplo

en: Authored on
es: Fecha de autoría

en: site
es: sitio

en: Edit Info
es: Editar información

en: Changed
es: Modificado

en: Information
es: Información

en: Sites
es: Sitios

en: Manage fields
es: Administrar campos

en: Add field
es: Añadir un campo

en: Machine name
es: Nombre de sistema

en: Manage form
es: Gestionar formulario

en: Manage display
es: Gestionar presentación

en: Administer site configuration
es: Administrar configuración del sitio

en: Site Information
es: Información del Sitio

en: Site UUID
es: UUID del sitio
