Drupal Operations (1.2.0-beta2) - en to hu translation catalogue (42 entries)

en: Status
hu: Állapot

en: Operations
hu: Műveletek

en: Author
hu: Szerző

en: List
hu: Lista

en: Description
hu: Leírás

en: Log
hu: Napló

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Settings
hu: Beállítások

en: Label
hu: Címke

en: Save
hu: Mentés

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: View
hu: Megtekintés

en: Updated
hu: Frissítve

en: ID
hu: Azonosító

en: Error
hu: Hiba

en: Created
hu: Létrehozva

en: Site
hu: Webhely

en: Never
hu: Soha

en: Warning
hu: Figyelmeztetés

en: State
hu: Állapot

en: Example
hu: Példa

en: Authored on
hu: Beküldés ideje

en: site
hu: webhely

en: Edit Info
hu: Információ szerkesztése

en: Changed
hu: Módosítva

en: Add site
hu: Helyszín hozzáadás

en: Information
hu: Információ

en: Sites
hu: Webhelyek

en: Manage fields
hu: Mezők kezelése

en: Add field
hu: Mező hozzáadása

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: sites
hu: webhelyek

en: Manage form
hu: Űrlap kezelése

en: Site Configuration
hu: Webhely beállítása

en: Manage display
hu: Megjelenés beállítása

en: Administer site configuration
hu: Webhely beállítása

en: Site Information
hu: Webhelyinformáció

en: Manage Fields
hu: Mezők kezelése

en: Site UUID
hu: Webhely UUID

en: Site type
hu: Webhely típus
