Drupal Operations (1.2.0-beta2) - en to it translation catalogue (30 entries)

en: Status
it: Stato

en: Operations
it: Operazioni

en: Author
it: Autore

en: List
it: Elenco

en: Description
it: Descrizione

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Edit
it: Modifica

en: Settings
it: Impostazioni

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: Default
it: Predefinito

en: View
it: Visualizza

en: Updated
it: Aggiornato

en: Error
it: Errore

en: Created
it: Creato

en: Site
it: Sito

en: Never
it: Mai

en: Warning
it: Avviso

en: State
it: Stato

en: Example
it: Esempio

en: Authored on
it: Creato il

en: Changed
it: Modificato

en: Information
it: Informazioni

en: Manage fields
it: Gestisci campi

en: Add field
it: Aggiungi campo

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Manage display
it: Gestione visualizzazione

en: Administer site configuration
it: Amministra la configurazione del sito

en: Site UUID
it: UUID del sito
