Drupal Operations (1.2.0-beta2) - en to pt translation catalogue (32 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Operations
pt: Operações

en: Author
pt: Autor

en: List
pt: Lista

en: Description
pt: Descrição

en: Log
pt: Registo

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: Edit
pt: Editar

en: Settings
pt: Definições

en: Label
pt: Etiqueta

en: Save
pt: Guardar

en: Default
pt: Por defeito

en: View
pt: Mostrar

en: Updated
pt: Atualizado

en: Error
pt: Erro

en: Created
pt: Criado

en: Site
pt: Sítio

en: Never
pt: Nunca

en: Warning
pt: Aviso

en: State
pt: Estado

en: Example
pt: Exemplo

en: Authored on
pt: Criado em

en: Edit Info
pt: Editar informação

en: Changed
pt: Alterado

en: Information
pt: Informação

en: Manage fields
pt: Gerir campos

en: Add field
pt: Adicionar campo

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Manage display
pt: Gerir exibição

en: Administer site configuration
pt: Administrar configuração do sítio

en: Site UUID
pt: UUID do sítio
