Drupal Operations (1.2.0-beta3) - en to fr translation catalogue (38 entries)

en: Status
fr: État

en: Operations
fr: Actions

en: Author
fr: Auteur

en: List
fr: Lister

en: Log
fr: Journal

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Edit
fr: Modifier

en: Settings
fr: Paramètres

en: Label
fr: Libellé

en: Save
fr: Enregistrer

en: Default
fr: Par défaut

en: View
fr: Voir

en: History
fr: Historique

en: Updated
fr: Mis à jour

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Error
fr: Erreur

en: Created
fr: Créé

en: Never
fr: Jamais

en: Warning
fr: Avertissement

en: State
fr: État

en: Example
fr: Exemple

en: Authored on
fr: Écrit le

en: Edit Info
fr: Modifier l'Info

en: Changed
fr: Modifié

en: Reason
fr: Raison

en: Information
fr: Informations

en: Manage fields
fr: Gérer les champs

en: Add field
fr: Ajouter un champ

en: Machine name
fr: Nom système

en: The configuration has been updated.
fr: La configuration a été mise à jour.

en: Manage form
fr: Gérer le formulaire

en: Site Configuration
fr: Configuration du site

en: Manage display
fr: Gérer l'affichage

en: Administer site configuration
fr: Administrer la configuration du site

en: Site Title
fr: Titre du Site

en: Site Information
fr: Information du site

en: Site UUID
fr: UUID du site
