Drupal Operations (1.2.0-beta3) - en to ru translation catalogue (39 entries)

en: Status
ru: Статус

en: Operations
ru: Операции

en: Author
ru: Автор

en: List
ru: Список

en: Description
ru: Описание

en: Log
ru: Журнал

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: Edit
ru: Редактировать

en: Settings
ru: Настройки

en: Label
ru: Метка

en: Save
ru: Сохранить

en: Default
ru: По умолчанию

en: View
ru: Просмотр

en: History
ru: История

en: Updated
ru: Обновлено

en: Error
ru: Ошибка

en: Created
ru: Создано

en: Site
ru: Сайт

en: Never
ru: Никогда

en: Warning
ru: Предупреждение

en: State
ru: Состояние

en: Example
ru: Пример

en: Authored on
ru: Создан в

en: site
ru: сайт

en: Edit Info
ru: Редактировать информацию

en: Changed
ru: Изменение

en: Reason
ru: Причина

en: Add site
ru: Добавить сайт

en: Information
ru: Информация

en: Manage fields
ru: Управление полями

en: Add field
ru: Добавить поле

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: The configuration has been updated.
ru: Настройки были изменены.

en: Manage form
ru: Управление формой

en: Manage display
ru: Управление отображением

en: Administer site configuration
ru: Управление конфигурацией сайта

en: Site Information
ru: Информация о сайте

en: Site UUID
ru: UUID сайта
