Drupal Operations (1.2.0-beta4) - en to ja translation catalogue (33 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Operations
ja: 操作

en: Author
ja: 投稿者

en: List
ja: リスト

en: Description
ja: 説明

en: Log
ja: ログ

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Edit
ja: 編集

en: Settings
ja: 設定

en: Label
ja: ラベル

en: Save
ja: 保存

en: Default
ja: デフォルト

en: View
ja: ビュー

en: History
ja: 履歴

en: Updated
ja: 更新

en: Error
ja: エラー

en: Created
ja: 作成

en: Site
ja: サイト

en: Never
ja: なし

en: Warning
ja: 警告

en: State
ja: 状態

en: Example
ja: 例

en: Authored on
ja: 投稿日時

en: site
ja: サイト

en: Changed
ja: 変更済

en: Information
ja: 情報

en: Manage fields
ja: フィールドの管理

en: Add field
ja: フィールドの追加

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Manage display
ja: 表示管理

en: Administer site configuration
ja: サイト設定の管理

en: Site UUID
ja: サイトのUUID
