Drupal Operations (1.2.0-rc1) - en to cy translation catalogue (17 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Author
cy: Awdur

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Edit
cy: Golygu

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Default
cy: Diofyn

en: View
cy: Gweld

en: History
cy: Hanes

en: Error
cy: Gwall

en: Never
cy: Byth

en: Fields
cy: Meysydd

en: Authored on
cy: Wedi ei awduro ar

en: Information
cy: Gwybodaeth

en: Add field
cy: Ychwanegu maes
