Opigno calendar (3.0.0-rc1) - en to eo translation catalogue (15 entries)

en: Content
eo: Enhavo

en: more
eo: pli

en: Article
eo: Artikolo

en: Reset
eo: Restarigu

en: Add
eo: Aldonu

en: All
eo: Ĉiuj

en: Year
eo: Jaro

en: Date format
eo: Esprimo de dato

en: Page
eo: Paĝo

en: Month
eo: Monato

en: Desc
eo: malkreske

en: Day
eo: Tago

en: Sort by
eo: Ordigu laŭ

en: Apply
eo: Apliku

en: Asc
eo: kreske
