Opigno calendar (3.0.0-rc1) - en to hi translation catalogue (18 entries)

en: Content
hi: सामग्री

en: more
hi: और भी

en: Article
hi: लेख

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Add
hi: जोड़ें

en: Separator
hi: पृथक्कारक

en: All
hi: सभी

en: Year
hi: वर्ष

en: Date format
hi: तारीख प्रारूप

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Month
hi: माह

en: Desc
hi: अवरोही

en: Colors
hi: रंग

en: Day
hi: दिन

en: End date
hi: अंतिम तिथि

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Today
hi: आज

en: Apply
hi: लागू करें
