Opigno calendar (3.0.0-rc1) - en to my translation catalogue (10 entries)

en: Content
my: အကြောင်းအရာ

en: more
my: ပို၍

en: Article
my: ဆောင်းပါး

en: Reset
my: မူလပုံစံအတိုင်းပြန်ထားရန်

en: Add
my: အသစ်ထပ်ပေါင်းပါ

en: Year
my: နှစ်

en: Page
my: စာမျက်နှာ

en: Month
my: လ

en: Day
my: ရက်စွဲ

en: Today
my: ယနေ့
