Opigno calendar (8.x-1.0-beta1) - en to de translation catalogue (28 entries)

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: All
de: Alle

en: Year
de: Jahr

en: Month
de: Monat

en: Desc
de: Absteigend

en: Members
de: Mitglieder

en: Calendar
de: Kalender

en: Week
de: Woche

en: Day
de: Tag

en: Sort by
de: Sortieren nach

en: Apply
de: Anwenden

en: Asc
de: Aufsteigend

en: Time separator
de: Trennzeichen der Zeitangabe

en: Calendar Pager
de: Kalender-Seitennavigation

en: Verifying entry...
de: Überprüfe Eintrag…

en: Events of the day
de: Tagesereignisse

en: add event
de: Ereignis hinzuzufügen

en: Filter by class
de: Nach Klasse filtern

en: Filter by training
de: Nach Training filtern

en: Opigno Calendar
de: Opigno-Kalendar

en: Add opigno calendar event integration.
de: Opigno-Kalebderintegration hinzufügen.

en: The string separating the date and time parts of the provided format
de: Das Zeichen, dass die Datums- und die Zeitangabe voneinander trennt

en: Time separator: %separator
de: Trennzeichen der Zeitangabe %separator

en: Time range with optional date
de: Zeitangabe mit optionalem Datum

en: Opigno calendar
de: Opigno-Kalender

en: A calendar view of all the Opigno calendar events.
de: Eine Ansicht für den Kalender, die Opigno-Termine anzeigt.

en: Month block
de: Monatsblock

en: Opigno calendar block
de: Opigno-Kalenderblock
