Opigno calendar event (3.0.0) - en to cy translation catalogue (31 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: delete
cy: dileu

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Type
cy: Math

en: Author
cy: Awdur

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Overview
cy: Arolwg

en: Edit
cy: Golygu

en: Date
cy: Dyddiad

en: Reset
cy: Ailosod

en: edit
cy: golygu

en: View
cy: Gweld

en: Updated
cy: Newidwyd

en: Text
cy: Testun

en: Timestamp
cy: Amsernod

en: User
cy: Defnyddiwr

en: Published
cy: Wedi ei gyhoeddi

en: Authored by
cy: Wedi ei awduro gan

en: Advanced
cy: Uwch

en: Width
cy: Lled

en: Height
cy: Uchder

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: Authored on
cy: Wedi ei awduro ar

en: Apply
cy: Ceisio

en: Offset
cy: Ongli

en: Admin
cy: Gweinydd

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen

en: ‹‹
cy: <<

en: ››
cy: >>
