Opigno calendar event (3.0.2) - en to pl translation catalogue (47 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: delete
pl: usuń

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Type
pl: Typ

en: Author
pl: Autor

en: Description
pl: Opis

en: Overview
pl: Przegląd

en: Edit
pl: Edytuj

en: Date
pl: Data

en: Reset
pl: Resetuj

en: edit
pl: edytuj

en: Label
pl: Etykieta

en: View
pl: Widok

en: Event
pl: Termin

en: Updated
pl: Uaktualniono

en: Text
pl: Tekst

en: User
pl: Użytkownik

en: Published
pl: Opublikowane

en: Authored by
pl: Autor

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: Width
pl: Szerokość

en: Height
pl: Wysokość

en: Desc
pl: Malejąco

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Authored on
pl: Data dodania

en: Show
pl: Pokaż

en: Changed
pl: Zmieniono

en: Join
pl: Dołącz

en: Unpublished
pl: Nieopublikowany

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Date range
pl: Zakres dat

en: Classes
pl: Klasy

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: Popup settings
pl: Ustawienia wyskakującego okna

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: Machine-readable name
pl: Nazwa wewnętrzna

en: « First
pl: « Pierwsza

en: Last »
pl: Ostatnia »

en: Max width
pl: Maks. szerokość

en: Published status
pl: Status publikacji

en: Date type
pl: Typ daty

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
pl: Niepoprawna nazwa wewnętrzna. Wprowadź nazwę inną niż %invalid.

en: Max height
pl: Maksymalna wysokość

en: Asc
pl: Rosnąco

en: Master
pl: Główny
