Opigno calendar event (8.x-1.0-rc1) - en to da translation catalogue (37 entries)

en: Title
da: Titel

en: delete
da: slet

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Author
da: Forfatter

en: Description
da: Beskrivelse

en: Overview
da: Overblik

en: Edit
da: Redigér

en: Date
da: Dato

en: Reset
da: Gendan

en: edit
da: redigér

en: Label
da: Etiket

en: View
da: Vis

en: Updated
da: Opdateret

en: Timestamp
da: Tidsstempel

en: User
da: Bruger

en: Published
da: Udgivet

en: Authored by
da: Skrevet af

en: Advanced
da: Avanceret

en: Desc
da: Faldende

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Authored on
da: Skrevet den

en: Changed
da: Ændret

en: Unpublished
da: Ikke udgivet

en: Apply
da: Udfør

en: Date range
da: Datointerval

en: Offset
da: Forskydning

en: Admin
da: Administration

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Machine-readable name
da: Internt navn

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Published status
da: Publiceringsstatus

en: Date type
da: Datotype

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
da: Ugyldigt maskinlæsbart navn. Indtast et andet navn end %invalid.

en: Asc
da: Stigende
