Opigno calendar event (8.x-1.0) - en to nl translation catalogue (33 entries)

en: Title
nl: Titel

en: delete
nl: verwijderen

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Author
nl: Auteur

en: Description
nl: Beschrijving

en: Overview
nl: Overzicht

en: Edit
nl: Bewerken

en: Date
nl: Datum

en: edit
nl: bewerken

en: View
nl: Weergeven

en: Updated
nl: Bijgewerkt

en: Timestamp
nl: Tijdstip

en: User
nl: Gebruiker

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: Authored by
nl: Geschreven door

en: Advanced
nl: Uitgebreid

en: Desc
nl: Aflopend

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Authored on
nl: Aangemaakt op

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Unpublished
nl: Niet gepubliceerd

en: Apply
nl: Toepassen

en: Date range
nl: Datumbereik

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Machine-readable name
nl: Systeemnaam

en: « First
nl: « Eerste

en: Last »
nl: Laatste »

en: Published status
nl: Publicatiestatus

en: Date type
nl: Data type

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
nl: Ongeldige systeemnaam. Voer een andere naam in dan %invalid.

en: Asc
nl: Oplopend
