Opigno calendar event (8.x-1.1) - en to am translation catalogue (21 entries)

en: Title
am: ዓርእስት

en: delete
am: ሰርዝ

en: Status
am: ሁኔታ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Type
am: ዓይነት

en: Author
am: ደራሲ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Overview
am: ጠቅላላ እይታ

en: Edit
am: አርትእ

en: Date
am: ቀን

en: edit
am: አስተካክል

en: Label
am: መሰየሚያ

en: View
am: ትይታ

en: Text
am: ጽሁፍ

en: Timestamp
am: ማህተመ ሰዓት

en: User
am: ተጠቃሚ

en: Published
am: የታተመ

en: Authored by
am: የተደረሰው በ

en: Sort by
am: ደርድር

en: Authored on
am: የተደረሰበት ግዜ
