Opigno calendar event (8.x-1.1) - en to lv translation catalogue (37 entries)

en: Title
lv: Nosaukums

en: delete
lv: dzēst

en: Status
lv: Statuss

en: Delete
lv: Dzēst

en: Operations
lv: Darbības

en: Type
lv: Veids

en: Author
lv: Autors

en: Description
lv: Apraksts

en: Overview
lv: Pārskats

en: Edit
lv: Labot

en: Date
lv: Datums

en: Reset
lv: Attīrīt

en: edit
lv: labot

en: Label
lv: Etiķete

en: View
lv: Skatīt

en: Updated
lv: Atjaunināts

en: Text
lv: Teksts

en: Timestamp
lv: Laika zīmogs

en: User
lv: Lietotājs

en: Published
lv: Publicēts

en: Authored by
lv: Autors

en: Advanced
lv: Paplašināts

en: Width
lv: Platums

en: Height
lv: Augstums

en: Desc
lv: Dilst.

en: Sort by
lv: Kārtot pēc

en: Authored on
lv: Sagatavots

en: Show
lv: Rādīt

en: Changed
lv: Labots

en: Unpublished
lv: Nepublicēts

en: Apply
lv: Apstiprināt

en: Date range
lv: Datumu diapazons

en: Offset
lv: Atkāpe

en: Items per page
lv: Vienumi vienā lapā

en: - All -
lv: - Visi -

en: Machine-readable name
lv: Mašīnlasāms nosaukums

en: Date type
lv: Datuma tips
