Opigno calendar event (8.x-1.1) - en to ug translation catalogue (23 entries)

en: Title
ug: تىما

en: delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Status
ug: ھالەت

en: Delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Operations
ug: مەشغۇلاتلار

en: Type
ug: تىپى

en: Description
ug: بايانى

en: Overview
ug: قىسقىچە ئەھۋالى

en: Reset
ug: ئەسلىگە قايتۇرۇش

en: Label
ug: بەلگە

en: View
ug: كۆرۈنۈش

en: Updated
ug: يېڭىلاندى

en: Text
ug: تېكىست

en: Published
ug: ئېلان قىلىنغان

en: Authored by
ug: ئاپتور

en: Advanced
ug: تەپسىلىي

en: Width
ug: كەڭلىكى

en: Height
ug: ئېگىزلىكى

en: ,
ug: ،

en: Sort by
ug: تىزىش

en: Show
ug: كۆرسىتىش

en: Apply
ug: قوللىنىش

en: - All -
ug: ھەممىسى
