Opigno certificate (3.0.0-beta1) - en to hu translation catalogue (53 entries)

en: Body
hu: Törzs

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Message
hu: Üzenet

en: Label
hu: Címke

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Icon
hu: Ikon

en: View
hu: Megtekintés

en: Created
hu: Létrehozva

en: Page
hu: Oldal

en: Authored by
hu: Szerző

en: Desc
hu: Csökk

en: Template
hu: Sablon

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Authored on
hu: Beküldés ideje

en: Tokens
hu: Vezérjelek

en: Changed
hu: Módosítva

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Offset
hu: Eltolás

en: Certificates
hu: Tanúsítványok

en: Landscape
hu: Fekvő

en: Portrait
hu: Álló

en: certificate
hu: igazolás

en: Bundle
hu: Mezőköteg

en: Wysiwyg
hu: WYSIWYG

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: Token filter
hu: Vezérjel szűrő

en: Certificate
hu: Tanúsítvány

en: View mode
hu: Nézetmód

en: Asc
hu: Növ

en: Master
hu: Mester

en: Referencing entity
hu: Hivatkozó entitás

en: Entity Print
hu: Entitás kiírása

en: Tokens related to certificates.
hu: Tanúsítványokhoz kapcsolódó vezérjelek.

en: Use tokens like [opigno_certificate:label] for the title for the opigno_certificate and [opigno_certificate:referencing_entity:label] for the training title.
hu: [opigno_certificate:label] vezérlőjel használata a tanúsítvány címének, a [opigno_certificate:referencing_entity:label] vezérlőjel használata a képzés címének megjelenítéséhez.

en: Opigno Certificate
hu: Opigno tanúsítvány

en: Add certificate
hu: Tanúsítvány hozzáadása

en: Certificate %label has been created.
hu: %label tanúsítvány létrehozva.

en: Certificate %label has been updated.
hu: %label tanúsítvány frissítve.

en: The username of the opigno_certificate author.
hu: A tanúsítvány szerzőjének neve.

en: The time that the opigno_certificate was created.
hu: Az opigno_certificate tanúsítvány létrehozásának időpontja.

en: The time that the certificate was last edited.
hu: A tanúsítvány utolsó módosításának időpontja.

en: certificates
hu: tanúsítványok

en: Select list (all view modes)
hu: Legördülő lista (összes nézetmód)

en: Certificate WYSIWYG
hu: Tanúsítvány WYSIWYG

en: Body tokens
hu: Törzs vezérjelek

en: Default certificate
hu: Alapértelmezett tanúsítvány

en: Manage certificates
hu: Tanúsítványok kezelése

en: Provides a certificate entity type.
hu: Egy „Tanúsítvány” nevű entitástípust biztosít.

en: Replace empty
hu: Üres helyettesítése
