Opigno certificate (8.x-1.10) - en to it translation catalogue (24 entries)

en: Body
it: Corpo

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Edit
it: Modifica

en: Reset
it: Ripristina

en: Message
it: Messaggio

en: Label
it: Etichetta

en: Default
it: Predefinito

en: Icon
it: Icona

en: View
it: Visualizza

en: Created
it: Creato

en: Page
it: Pagina

en: Authored by
it: Creato da

en: Desc
it: Disc

en: Sort by
it: Ordina per

en: Authored on
it: Creato il

en: Tokens
it: Token

en: Changed
it: Modificato

en: Apply
it: Applica

en: Offset
it: Scostamento

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: View mode
it: Modo di visualizzazione

en: Master
it: Principale
