Opigno class (8.x-1.0-rc1) - en to fr translation catalogue (26 entries)

en: Operations
fr: Actions

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Name
fr: Nom

en: Owner
fr: Propriétaire

en: Class
fr: Classe

en: Anonymous
fr: Anonyme

en: Sort by
fr: Trier par

en: Student
fr: Étudiant

en: Apply
fr: Appliquer

en: Manage users
fr: Gérer les utilisateurs

en: Offset
fr: Décalage

en: About
fr: À propos

en: Member
fr: Membre

en: Manage classes
fr: Gérer les classes

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Manage members
fr: Gérer les membres

en: Group id
fr: Identifiant (ID) du groupe

en: Group content
fr: Contenu de groupe

en: Master
fr: Principal

en: Add a new class
fr: Ajouter une nouvelle classe

en: Content manager
fr: Gestionnaire de contenu

en: Adds users to groups as members.
fr: Ajoute des utilisateurs aux groupes en tant que membres.

en: Statistics manager
fr: Responsable statistiques

en: Super administrator
fr: Super administrateur

en: User manager
fr: Gestionnaire d'utilisateurs
