Opigno class (8.x-1.5) - en to os translation catalogue (6 entries)

en: Operations
os: Архæйдтæ

en: Type
os: Тип

en: Description
os: Афыст

en: Reset
os: Раздæрау

en: Image
os: Сурæт

en: Name
os: Ном
