Opigno class (8.x-1.6) - en to hu translation catalogue (40 entries)

en: Operations
hu: Műveletek

en: Type
hu: Típus

en: Description
hu: Leírás

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Image
hu: Kép

en: Name
hu: Név

en: Page
hu: Oldal

en: Roles
hu: Szerepkörök

en: Desc
hu: Csökk

en: Owner
hu: Tulajdonos

en: Class
hu: Osztály

en: Anonymous
hu: Névtelen

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Manage users
hu: Felhasználók kezelése

en: Administrator
hu: Adminisztrátor

en: Offset
hu: Eltolás

en: About
hu: Leírás

en: Member
hu: Tag

en: Manage classes
hu: Osztályok kezelése

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: Manage members
hu: Tagok kezelése

en: Group id
hu: Csoport azonosítója

en: Group content
hu: Csoport tartalom

en: Asc
hu: Növ

en: Master
hu: Mester

en: Add a new class
hu: Új osztály hozzáadása

en: Outsider
hu: Külsős

en: Content manager
hu: Tartalomkezelő

en: Adds users to groups as members.
hu: Felhasználókat ad hozzá csoportokhoz tagokként.

en: Adds the classes to your Opigno instance. Works well with Opigno Learning Path.
hu: Osztályok bekapcsolása az Opigno rendszerben. Jól együttműködik az <em>Opigno Learning Path</em> modullal.

en: Opigno Class
hu: Opigno osztály

en: Adds the classes to your Opigno Instance. Works well with Learning Path.
hu: Osztályok bekapcsolása az Opigno rendszerben. Jól együttműködik a tanulási úttal.

en: Class: Group membership
hu: Osztály: csoporttagság

en: Statistics manager
hu: Statisztika kezelő

en: Super administrator
hu: Szuperadminisztrátor

en: User manager
hu: Felhasználókezelő

en: A group of user. A class can be used in Opigno Learning Paths.
hu: Felhasználók egy csoportja. Egy osztály használható az <em>Opigno Learning Path</em> modulban.

en: Class Manager
hu: Osztály kezelő
