Opigno course (3.0.3) - en to ro translation catalogue (38 entries)

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Description
ro: Descriere

en: On
ro: Pornit

en: Reset
ro: Resetează

en: Image
ro: Imagine

en: Name
ro: Nume

en: True
ro: Adevărat

en: Off
ro: Oprit

en: Roles
ro: Roluri

en: Published
ro: Publicat

en: Desc
ro: Descendent

en: Provider
ro: Furnizor

en: Sort by
ro: Sortare după

en: ‹ Previous
ro: ‹ Anterior

en: Next ›
ro: Următor ›

en: Unpublished
ro: Nepublicat

en: Apply
ro: Aplică

en: Offset
ro: Decalaj

en: About
ro: Despre

en: Upload a new image
ro: Încarcă o nouă imagine

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Publishing status
ro: Statusul publicării

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Media browser
ro: Browser media

en: Select image
ro: Alege imagine

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Activate badge system for this course
ro: Activați sistemul de insigne pentru acest curs

en: Badge criteria
ro: Criteriile insignei

en: Badge description
ro: Descrierea insignei

en: Badge image
ro: Imaginea insignei

en: Media name
ro: Nume media

en: Select entities
ro: Selectați entități

en: Select an existing image
ro: Alege o imagine existentă

en: Media Entity Browser (Badge images)
ro: Browser-ul entităților media (imagini cu insigne)

en:  Media Browser Images (png)
ro:  Media Browser Imagini (png)
