Opigno course (8.x-1.0-beta1) - en to ja translation catalogue (9 entries)

en: Description
ja: 説明

en: Image
ja: 画像

en: Roles
ja: 役割

en: Anonymous
ja: 匿名

en: About
ja: アバウト

en: Member
ja: メンバー

en: Admin
ja: 管理者

en: Outsider
ja: 部外者

en: Adds users to groups as members.
ja: ユーザーをメンバーとしてグループに追加します。
